Site Kullanım Koşulları

HER HAKKI SAKLIDIR.


Bu İnternet sayfasının içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) tarafıma (http://fincanteyze.blogspot.com.tr/) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceca Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. İhlaller durumunda yasal işlem başlatma hakkım saklıdır.

Bu blogun her hangi bir sayfasına girilmesi halinde aşağıda belirtilen şartlar kabul edilmiş sayılır. Bu şartların kabul edilmemesi durumunda bloga girilmemelidir.
Siteye erişim ve sitenin kullanımı, tarafımdan belirlenen aşağıdaki esas ve şartlara tabidir.

1. Siteden alıntı yapacaklar, site yetkilisinden yazılı izin almak zorundadırlar (hicranu@hotmail.com).


2. İzin alındığı taktirde bile çalışmanın kime ait olduğu belirtilmeli ve orijinal çalışmaya link verilmelidir.

3. Yazmış olduğum içerikler ticari amaçla kullanılamaz, satılamaz.

4. Alıntı yapmak için izin almış olmak, sitemden alıntı yapacaklara, içeriği değiştirme hakkı vermez.

http://fincanteyze.blogspot.com.tr/ sayfasındaki bağlantılar sizi başka sitelere yönlendirebilir. Ancak, bu sitelerin içeriği, doğruluğu veya işleviyle ilgili olarak, http://fincanteyze.blogspot.com.tr/ hiç bir sorumluluk üstlenmez. 

http://fincanteyze.blogspot.com.tr/ sayfasına erişiminiz, kullanmanız veya bu siteden herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge indirmeniz nedeniyle bilgisayar donanımınız da veya diğer varlıklarınız da olabilecek herhangi bir hasar veya bulaşabilecek bir virüsten http://fincanteyze.blogspot.com.tr/ sorumlu tutulamaz.


Telif Hakkı
TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü sayfasından alınmıştır.

Telif Haklarının Özellikleri

  1. Telif Hakkının doğması için tescile gerek yoktur. Fikir ve sanat eserleri üzerindeki haklar eserin üretilmesiyle birlikte doğar.
  2. Telif hakları soyut niteliğe sahiptir. Telif hakları ile koruma altına alınan, insan düşüncesinin yarattığı maddi olmayan mallardır. Telif hakları somutlaştığı maddeden ayrı ve bağımsız bir varlık ve hukuki değere sahiptir
  3. Telif haklarında ülkesellik ilkesi geçerlidir. Koruma hangi ülkede talep ediliyorsa koruma şartları o ülke mevzuatına göre belirlenir.
  4. Mutlak hak niteliğine sahiptir. Telif hakları herkese karşı ileri sürülebilirler. Ancak toplum menfaatinin korunması gibi nedenlerle bu mutlak hakka çeşitli sınırlamalar getirilmiştir. Mutlak hakka getirilen sınırlandırmalar: Kamu düzeni, genel ahlak, kamu yararı gibi sebeplerle getirilen sınırlamalar ve hususi menfaat (şahsi kullanım vs.) yararına getirilen istisnalardan oluşmaktadır. (Örneğin, bir eserin kâr amacı güdülmeksizin, şahsi kullanım amacıyla çoğaltılabilmesi mümkündür.)
  5. Fikri mülkiyet hakları belli bir süre boyunca korunurlar.(fikir ve sanat eserlerinde 70 yıl vs.) Fikir ürünleri somutlaştıkları eşyadan ayrı ve bağımsız bir hukuki statüye sahiptir. 
  6. Fikri ürünler özel kanun, tüzük ve yönetmelikler çerçevesinde düzenlenmektedirler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Herkesin Bir Gezegeni Var (Anasınıfı Proje Ödevi)

Sarığı Burma / Burma Baklava (Bayram Tatlıları)

40 Kat Çıtır Börek